Powrót

W kaliskiej katedrze na wspólnej modlitwie zgromadzili się biskup kaliski Damian Bryl, orionista ks. Antoni Wita, diecezjalny referent ds. ekumenizmu, ks. Julian Kopiński z Kościoła Polskokatolickiego, przewodniczący kaliskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej,
ks. Michał Kühn, proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Kaliszu, który na początku do zebranych wygłosił słowo oraz pastorzy Jerzy Rycharski i Janusz Wanat z Kościoła Bożego w Chrystusie, ks. prał. Adam Modliński, proboszcz katedry św. Mikołaja w Kaliszu i duchowieństwo Kościoła Rzymskokatolickiego.
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczął się 18 stycznia w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Żychlinie k. Konina. Kolejne nabożeństwa odbyły się w Kościele Polskokatolickim w Kotłowie i Kościele Starokatolickim Mariawitów w Nowej Sobótce.
22 stycznia, o godz. 16.00 rozpocznie się modlitwa w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Kaliszu, a dzień później o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo w Kościele Bożym w Chrystusie w Kaliszu.