Witamy w Domu Józefa


Telewizja Internetowa Dom Józefa

Kalisz, dnia 11 stycznia 2016 roku

Komunikat Biskupa Kaliskiego O ROZPOCZĘCIU DZIAŁALNOŚCI TELEWIZJI INTERNETOWEJ DOM JÓZEFA

Przewielebni Księża diecezjalni i zakonni, Drodzy Diecezjanie,

Z radością informuję o nowej inicjatywie ewangelizacyjnej jaka powstała w naszej diecezji. Z inspiracji osób duchownych i świeckich został uruchomiony internetowy portal telewizyjny pod nazwą DOM JÓZEFA, który ma stać się kolejnym elementem mediów katolickich diecezji kaliskiej.

Celem tego przedsięwzięcia jest ukazanie życia duchowego diecezji oraz przekaz informacji poprzez relacje telewizyjne i transmisje uroczystości parafialnych czy diecezjalnych. Pozwoli to także na rozpowszechnianie bogactwa kulturowego Kościoła Kaliskiego, od zabytkowych świątyń po postacie patronów, jak również prezentacja inicjatyw ważnych społecznie i duchowo z poszczególnych parafii. Przede wszystkim jednak, w czasach kiedy społeczeństwo posługuje się nowymi technikami komunikowania się i pozyskiwania informacji, telewizyjny przekaz internetowy może stać się sposobem na dotarcie Kościoła z Ewangelią Chrystusa do szerokiej grupy odbiorców, szczególnie ludzi młodych.

Uroczystości, koncerty, konkursy, stałe bloki tematyczne i inne wa ne wydarzenia będą dostępne na portalu internetowym naszej telewizji. Dlatego proszę duszpasterzy i świeckich zaangażowanych w różne dzieła o przesyłanie informacji na temat takich działań. Z wybranych będą przeprowadzane transmisje lub retransmisje telewizyjne.

Za organizację i funkcjonowanie telewizji internetowej DOM JOZEFA odpowiedzialny jest Pan Piotr Nowicki. To osoba z dużym doświadczeniem medialnym, twórca m.in. kanału religijnego w Telewizji OK24.tv w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu.

Licząc na przychylne przyjęcie nowej inicjatywy medialnej naszej diecezji i poszerzenie grona odbiorców zapraszam do korzystania i rozpowszechniania tego dzieła, które znajdziemy pod adresem internetowym www.domiozefa.tv .

Drodzy Diecezjanie,

Nazwa naszej telewizji nawiązuje do osoby św. Józefa, naszego wielkiego i sprawdzonego patrona. Zawierzając Jemu nowe medium naszej diecezji, zachęcam do wspierania modlitwą i każdą inną formą pomocy tego wspólnego dzieła.

Z serca błogosławię bp. Edward Janiak BISKUP KALISKI

Komunikat_Dom_Jozefa_tv

 

 

 

 

 

Biskup wyznaczył Asystenta Kościelnego ds. Telewizji Internetowej Dom Józefa – ks. Dariusza Brylaka, proboszcza Parafii Św. Augustyna w Kostowie

Dekretem z dnia 1 lipca 2018 Biskup Kaliski powołał na stanowisko Dyrektora Telewizji Diecezjalnej Dom Józefa ks. Mateusza Puchałę, który sprawuje funkcję dyrektora także w Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej. 

30 marca 2023 roku z inicjatywy Biskupa Kaliskiego powstała Fundacja Custos Media, która prowadzi Telewizję Diecezjalną Dom Józefa i Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej. 

Transmisje diecezjalne

Zamawianie transmisji i retransmisji z wydarzeń w Diecezji Kaliskiej, informacje i zgłoszenia: ks. Mateusz Puchała - tel. 603 562 897

Programy i reportaże

Masz pomysł na program, ciekawy reportaż, znasz interesujących ludzi, miejsca i historie związane z Naszą Diecezją? Wyślij informację na e-mail: telewizja@domjozefa.tv To co poruszyło Ciebie, może być także dobrą inspiracją dla wielu innych.

Co, gdzie, kiedy?

KALENDARZ WYDARZEŃ TELEWIZJI DIECEZJALNEJ to miejsce gdzie informujemy o wszelkich wydarzeniach związanych z szeroko rozumianym ŻYCIEM DIECEZJI. Jeżeli jesteś organizatorem lub wiesz o wydarzeniu w Twoim regionie wyślij informację na e-mail: telewizja@domjozefa.tv. Wszystkie informacje są zamieszczane bezpłatnie, a z wybranych przygotowujemy materiały filmowe, transmisje i retransmisje.


Zobacz nasz zespół