0 All Booked All Booked All Booked 22640 VII Koncert Pieśni o Polsce https://domjozefa.tv/event/vii-koncert-piesni-o-polsce/?event_date=2019-11-11&reg=1 https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr 2019-11-11

VII Koncert Pieśni o Polsce


2019-11-11 18:00 2019-11-11 20:00 Europe/Warsaw VII Koncert Pieśni o Polsce

Projekt „Pieśni o Polsce” zrodził się z chęci upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r. i jest propozycją dla mieszkańców regionu kaliskiego. Realizuje się poprzez koncert w formie widowiska muzyczno-słownego i skupia szerokie grono wykonawców: środowiska akademickie Kalisza, chóry i zespoły działające przy placówkach edukacyjnych oraz muzyków z różnych części Polski, m.in. Warszawy, Olsztyna, Krakowa, Wrocławia. Obsada wykonawcza licząca ok 60-70 osób to: ok. 20 – osobowa orkiestra symfoniczna, chór, sekcja rytmiczna i soliści. Ścisłe grono wykonawców to zawodowi muzycy. Koncerty „Pieśni o Polsce” cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu: od roku 2011 zaprezentowanych zostało 12 widowisk (każdego roku w dwóch odsłonach) gromadząc corocznie ponad 2 tys. osób.  Każdemu wydarzeniu towarzyszą łzy wzruszenia jak i modlitewna zaduma, patetyczne i wzniosłe emocje wywołane nutami pieśni legionowych, ale również radosny wspólny śpiew piosenek harcerskich i  biesiadnych. Nie brakuje najsłynniejszych tematów współczesnych bardów: Marka Grechuty, Czesława Niemena, Jacka Kaczmarskiego, Krzysztofa Klenczona i innych. W roku 2018 koncert „Pieśni o Polsce” został zaprezentowany w bardzo dużej obsadzie wykonawczej w Gorzowie Wielkopolskim, a w bieżącym roku w Kazimierzu Biskupim oraz Drezdenku. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Jednym z frontmanów koncertu jest Marzena Ugorna, jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Nieliczna, która stawia na treść i siłę przekazu. Autentyczna i wyrazista. Muzycznie określona. Obdarzona charakterystyczną ciemną barwą głosu. Okrzyknięta „wielką damą polskiego bluesa”. Półfinalistka III edycji  The Voice of Poland. Laureatka programu Szansa na sukces, a także ogólnopolskich festiwali. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kalisz

Projekt „Pieśni o Polsce” zrodził się z chęci upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r. i jest propozycją dla mieszkańców regionu kaliskiego.

Realizuje się poprzez koncert w formie widowiska muzyczno-słownego i skupia szerokie grono wykonawców: środowiska akademickie Kalisza, chóry i zespoły działające przy placówkach edukacyjnych oraz muzyków z różnych części Polski, m.in. Warszawy, Olsztyna, Krakowa, Wrocławia. Obsada wykonawcza licząca ok 60-70 osób to: ok. 20 – osobowa orkiestra symfoniczna, chór, sekcja rytmiczna i soliści. Ścisłe grono wykonawców to zawodowi muzycy.
Koncerty „Pieśni o Polsce” cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu: od roku 2011 zaprezentowanych zostało 12 widowisk (każdego roku w dwóch odsłonach) gromadząc corocznie ponad 2 tys. osób.  Każdemu wydarzeniu towarzyszą łzy wzruszenia jak i modlitewna zaduma, patetyczne i wzniosłe emocje wywołane nutami pieśni legionowych, ale również radosny wspólny śpiew piosenek harcerskich i  biesiadnych. Nie brakuje najsłynniejszych tematów współczesnych bardów: Marka Grechuty, Czesława Niemena, Jacka Kaczmarskiego, Krzysztofa Klenczona i innych. W roku 2018 koncert „Pieśni o Polsce” został zaprezentowany w bardzo dużej obsadzie wykonawczej w Gorzowie Wielkopolskim, a w bieżącym roku w Kazimierzu Biskupim oraz Drezdenku.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Jednym z frontmanów koncertu jest Marzena Ugorna, jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Nieliczna, która stawia na treść i siłę przekazu. Autentyczna i wyrazista. Muzycznie określona. Obdarzona charakterystyczną ciemną barwą głosu. Okrzyknięta „wielką damą polskiego bluesa”.

Półfinalistka III edycji  The Voice of Poland. Laureatka programu Szansa na sukces, a także ogólnopolskich festiwali. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.