0 All Booked All Booked All Booked 5280 EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA – z Kalisza i Pleszewa (7 kwietnia 2017) https://domjozefa.tv/event/ekstremalna-droga-krzyzowa-kalisza-pleszewa-7-kwietnia-2017/?event_date=2017-04-07&reg=1 https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr 2017-04-07

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA – z Kalisza i Pleszewa (7 kwietnia 2017)


Na żywo 2017-04-07 19:00 2017-04-07 21:40 UTC EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA – z Kalisza i Pleszewa (7 kwietnia 2017)

PLAN TRANSMISJI od 19.00 do 20.40 – Sanktuarium św. Józefa >oglądaj tutaj< od 21.20 do 22.15 – II stacja (seminarium) >ogladaj tutaj< od 6.30 do 10.00 – Kotłów (wejście) >oglądaj tutaj< EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA – 7 kwietnia  Temat przewodni roku 2017: Droga przełomu  Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Panem Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory. EDK nie jest dla wszystkich. Wymaga wiary, ducha walki, kondycji fizycznej i psychicznej oraz odwagi. Jej uczestnik wyrusza w samotną wędrówkę, która odbywa się w nocy, w milczeniu, przez około 40 kilometrów. W wyznaczonych do tego miejscach zatrzymuje się, aby medytować stacje Drogi Krzyżowej. Idea EDK rozprzestrzenia się na całą Polskę i nie tylko. Od kilku lat bierze w niej udział wielu i rokrocznie więcej. W tym roku po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w Diecezji Kaliskiej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Kaliski Edward Janiak. Proponujemy dwie trasy, które zostały przygotowane: Trasa Św. Józefa: Kalisz (Sanktuarium Świętego Józefa) → Kotłów (Kościół Narodzenia NMP) – 42 km. Trasa bł. Edmunda Bojanowskiego: Pleszew (Kościół Najświętszego Zbawiciela) → Pleszew (Kościół Najświętszego Zbawiciela) – 41 km. Ekstremalną Drogę Krzyżową w Diecezji Kaliskiej zaplanowano na 7 kwietnia br. (piątek przed Niedzielą Palmową). EDK w Kaliszu rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 (Sanktuarium Świętego Józefa), natomiast w Pleszewie – Eucharystię zaplanowano na godz. 20.00 (Kościół Najświętszego Zbawiciela). Przewidziano także adorację Najświętszego Sakramentu oraz indywidualne błogosławieństwo osób wyruszających na EDK. Każdy uczestnik wyrusza na własną odpowiedzialność i musi być osobą pełnoletnią (osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w EDK tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej). Zapisy odbywać się będą przez Internet na stronie www.edk.org.pl Tam też można znaleźć więcej informacji na temat EDK. Uczestnicy sami przygotowują sobie drewniany krzyż, który niosą w trakcie trwania EDK, dodatkowo każdy uczestnik musi być wyposażony w odblaskową kamizelę oraz czołową latarkę. Koszt uczestnictwa w EDK wynosi 10 zł (książeczka z rozważaniami, opaska na rękę, odblask). Opłatę uiszczamy w dniu wyjścia przed rozpoczęciem EDK i wtedy otrzymujemy gadżety. Odbiór materiałów przed rozpoczęciem EDK we wskazanym miejscu. Uczestnicy troszczą się o transport we własnym zakresie (powrót z Kotłowa na własną rękę!!!). Więcej informacji:  Trasa św. Józefa – ks. Mateusz Puchała tel. 603 562 897 puchluk@gmail.com Trasa bł. Edmunda Bojanowskiego – Ireneusz Reder tel. 602 634 261 pielgrzymrowerowy@gmail.com

plac Jana Pawła II 3, 62-800 Kalisz, Polska

PLAN TRANSMISJI
od 19.00 do 20.40 – Sanktuarium św. Józefa >oglądaj tutaj<
od 21.20 do 22.15 – II stacja (seminarium) >ogladaj tutaj<
od 6.30 do 10.00 – Kotłów (wejście) >oglądaj tutaj<

EDK2017

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA – 7 kwietnia 

Temat przewodni roku 2017: Droga przełomu 

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Panem Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

EDK nie jest dla wszystkich. Wymaga wiary, ducha walki, kondycji fizycznej i psychicznej oraz odwagi. Jej uczestnik wyrusza w samotną wędrówkę, która odbywa się w nocy, w milczeniu, przez około 40 kilometrów. W wyznaczonych do tego miejscach zatrzymuje się, aby medytować stacje Drogi Krzyżowej.

Idea EDK rozprzestrzenia się na całą Polskę i nie tylko. Od kilku lat bierze w niej udział wielu i rokrocznie więcej. W tym roku po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w Diecezji Kaliskiej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Kaliski Edward Janiak.

Proponujemy dwie trasy, które zostały przygotowane:

  1. Trasa Św. Józefa: Kalisz (Sanktuarium Świętego Józefa) → Kotłów (Kościół Narodzenia NMP) – 42 km.
  2. Trasa bł. Edmunda Bojanowskiego: Pleszew (Kościół Najświętszego Zbawiciela) → Pleszew (Kościół Najświętszego Zbawiciela) – 41 km.

Ekstremalną Drogę Krzyżową w Diecezji Kaliskiej zaplanowano na 7 kwietnia br. (piątek przed Niedzielą Palmową). EDK w Kaliszu rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 (Sanktuarium Świętego Józefa), natomiast w Pleszewie – Eucharystię zaplanowano na godz. 20.00 (Kościół Najświętszego Zbawiciela). Przewidziano także adorację Najświętszego Sakramentu oraz indywidualne błogosławieństwo osób wyruszających na EDK.

Każdy uczestnik wyrusza na własną odpowiedzialność i musi być osobą pełnoletnią (osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w EDK tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej).

Zapisy odbywać się będą przez Internet na stronie www.edk.org.pl Tam też można znaleźć więcej informacji na temat EDK.

Uczestnicy sami przygotowują sobie drewniany krzyż, który niosą w trakcie trwania EDK, dodatkowo każdy uczestnik musi być wyposażony w odblaskową kamizelę oraz czołową latarkę.

Koszt uczestnictwa w EDK wynosi 10 zł (książeczka z rozważaniami, opaska na rękę, odblask). Opłatę uiszczamy w dniu wyjścia przed rozpoczęciem EDK i wtedy otrzymujemy gadżety. Odbiór materiałów przed rozpoczęciem EDK we wskazanym miejscu.

Uczestnicy troszczą się o transport we własnym zakresie (powrót z Kotłowa na własną rękę!!!).

Więcej informacji: 

  1. Trasa św. Józefa – ks. Mateusz Puchała tel. 603 562 897 puchluk@gmail.com
  2. Trasa bł. Edmunda Bojanowskiego – Ireneusz Reder tel. 602 634 261

pielgrzymrowerowy@gmail.com