Powrót

“Bezdomny w roli Boga. Powstał film dokumentalny o “Siedmiu Aniołach”

„Siedem Aniołów” to film będący zapisem niecodziennej wędrówki franciszkanina, o. Cordiana Szwarca. Przebył on pieszo prawie czterysta kilometrów ciągnąc za sobą 100-kilogramową rybę – mobilną Bramę Miłosierdzia a zarazem największy na świecie relikwiarz św. Brata Alberta. W czasie drogi nie miał zapewnionych ani noclegów, ani wyżywienia. Szedł, podejmując post i modląc się nieustannie. W okolicach Krakowa dołączyła do niego wędrowna grupa teatralna, która obwoziła przez małopolskie wioski cudaczne pojazdy i demonstrowała sztukę kuglarską, a wieczorami angażowała mieszkańców w widowisko inspirowane encykliką „Laudato Si”.

– Zostaliśmy wciągnięci  w prace przy przedstawieniu. Mieliśmy tylko przygotować takie mechaniczne rzeczy. No i tak się stało, że „zrobili” mnie do roli. Jakiej? Boga! – mówi w filmie Marek Olejnik, bezdomny. – Całe przedsięwzięcie pokazało, że sami z siebie potrafimy dać bardzo dużo.

Dokument  w pełnej wersji jest już dostępny na YouTube (youtu.be/sD_LdRuAY-w) oraz na stronie internetowej TVP Kraków (krakow.tvp.pl/30895496/siedem-aniolow). Premiera kinowa „Siedmiu Aniołów” miała miejsce podczas Dominikańskiego Festiwalu Filmowego Slavangard w Krakowie, gdzie film został podwójnie nagrodzony.