Powrót

Caritas Diecezji Kaliskiej zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji  „Tytka Charytatywna”. “Tytka” dotarła także do papieża Franciszka, wpsiuje się ona w obchody Światowego Dnia Ubogich, który obchodziliśmy 19 listopada br.  Akcja polega na wypełnieniu papierowej „tytki” artykułami spożywczymi lub środkami czystości (które powinny być zapakowane w osobną reklamówkę). Na papierowej torbie, zawarta jest cała prosta idea tej akcji.  Do parafii diecezji kaliskiej dostarczonych zostało prawie 7 500 tytek.

Produkty zebrane podczas akcji przekazane będą na zorganizowanie Wigilii w placówkach prowadzonych przez Caritas Diecezji Kaliskiej, zostaną równiez w formie paczek świątecznych podarowane osobm potrzebującym.

Puste „Tytki Charytatywne” można odebrać w biurze Caritas ul. Prosta 1a w Kaliszu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. tel. 627573683

W tym roku do akcji przyłączyły się już szkoły, urzędy, organizacje i osoby prywatne. Dziękujemy Wolontariuszom Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas,  i wszystkim, którzy zaangażowali się w ten konkretny sposób pomocy  i  wsparcia osób potrzebujących.

 

Jak możesz włączyć się w akcję:

  • Pobierz z parafii lub diecezjalnej Caritas pustą tytkę, wypełnij ją produktami,
  • Zapakowaną tytkę przekaż do parafii, Caritas diecezjalnej lub bezpośrednio do osoby potrzebującej,
  • Wyślij SMS o treści „Tytka” pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT),
  • Wpłać darowiznę (z tytułem „Tytka”) na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384,
  • Zapakuj wirtualną tytkę na www.tytkacharytatywna.pl.

Jakie produkty zbieramy:

  • produkty o długim terminie ważności (cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, olej, słodycze, bakalie, konserwy),
  • produkty chemiczne (środki piorące i środki czystości)