Powrót

Z inicjatywy Księdza Biskupa Damiana i we współpracy z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie nasza diecezja weźmie udział w akcji sponsoringu pakietów edukacyjnych dla młodych mam w Republice Środkowoafrykańskiej w diecezji Bouar.

Akcja ma na celu sfinansowanie rocznej edukacji dla jednej osoby (koszt 40€) lub wyprawki zawodowej (np. zakupu niezbędnych narzędzi do pracy), która umożliwi usamodzielnienie się absolwentki (koszt 150€). W związku z tym zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję pomocową. Zachęcamy do zaktywizowania Kół i Ognisk Misyjnych działających w parafiach i szkołach lub innych grup duszpasterskich.

Kościół jest ze swej natury misyjny i każda wspólnota może w ten sposób włączyć się w dzieło misji, a w dodatku podejmie działalność charytatywną w duchu miłości caritas. Dodatkowo można również zorganizować zbiórkę do puszek przed kościołem, aby cała wspólnota parafialna włączyła się w pomoc.

Koszt pakietów to 40€ i 150€, ale zbiórkę prowadzimy w PLN, dlatego proponuję przelicznik zbliżony do obecnego kursu euro (4,5 zł), więc pakiety wynoszą odpowiednio 180 zł i 675 zł lub więcej.

Zebrane pieniądze prosimy przesyłać do końca lipca na nr rachunku na Fundusz Misyjny
90 1020 2212 0000 5702 0437 5291  z dopiskiem: „diecezja Bouar”.

Listę imiennych ofiarodawców wraz z określeniem wysokości i ilości pakietów proszę przesłać na adres mailowy: misje@diec.pl Zachęcamy do obejrzenia filmu Małe ważne rzeczy – misja w Republice Środkowej Afryki, w którym bp Mirosław Gucwa opowiada o codziennym życiu swoich diecezjan.