Pierwsze miejsce!

“Gdzie Bóg jest na PIERWSZYM miejscu tam wszystko jest na WŁAŚCIWYM miejscu”

A jak jest w Twoim życiu? Czy czasem nie stawiasz rzeczy materialnych ponad Boga?

Często przychodzimy do Pana tylko wtedy jak są problemy, kryzysy, zmartwienia… Wtedy przypominamy sobie o Nim jak gdyby nigdy wcześniej Go nie było… A przecież to dzięki Niemu Najwyższemu żyjemy!

Jeśli nie ma Boga, nie ma miłości a przecież bez miłości wszystko jest takie martwe… Jak mawiał Jan Paweł II: “Człowiek nie może żyć bez miłości. Pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością.”

A jak jest u Ciebie? Miałeś już spotkanie z Miłością? Tą jedyną, niezakłamaną – tą od Jedynego, Najwyższego? Czasami ludzie boją się stawić czoła i zaufać, spojrzeć na siebie bez pryzmatu masek, którymi się oblekamy na co dzień.

To, co stawia mur między Bogiem a nami, często przybiera formy, które nie zawsze zauważamy. Media społecznościowe, telewizja, internet w łagodny i niezauważalny sposób zabiera nam czas na kontakt z Bogiem, zabiera nam czas na codzienną modlitwę. Bóg i Jego wielkie miłosierdzie spada na drugi plan, pozostaje niezauważone.

Gdy Bóg nie będzie na PIERWSZYM miejscu w naszym życiu, to wszystko inne traci sens. Na własne życzenie pozbawiamy się odczuwania miłości, bo brak nam modlitwy. Brak czasu na to, co potrzebne jest każdego dnia do współistnienia z innymi w miłości Chrystusa. Więc postawmy Boga na PIERWSZYM miejscu, a wszystko inne znajdzie swoje właściwe miejsce w naszym życiu, a zbędne rzeczy bądź sprawy znikną… Odwagi!

Dominika

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Jesteśmy Pokoleniem Jana Pawła II. W czasach skrótów, twittów i hasztagowania wszystkiego #pokolenieJPII. Urodzeni w latach 80 i 90 ubiegłego (tak, tak…) wieku. Wzrastający przez lata dzieciństwa i młodości w rzeczywistości, gdy dla nas Papieżem “zawsze” był Polak. W Roku Świadectwa, 39 lat po wyborze Karola Wojtyły na Papieża, 15 lat po Jego ostatniej pielgrzymce do Polski, 12 lat po Jego śmierci i 3 lata po kanonizacji, tworzymy tego bloga, aby dać świadectwo. Świadectwo, że jesteśmy, że żyjemy, że wierzymy. Aby zabrzmiał głos “Pokolenia JPII”. Bo Pokolenie Jana Pawła II żyje, wierzy, szuka, kocha, marzy, pragnie, czuje, myśli, tworzy… Naprawdę jesteśmy! Jan Paweł II najbardziej lubił wtorki. W każdy wtorek Głos Pokolenia JPII o życiu, o wierze, o wszystkim … zabrzmi na tym blogu!

Dominika, Gosia, Iwo, Kuba, Magda, Mateusz … i Ty(?)

Print your tickets