0 All Booked All Booked All Booked 9785 V Kaliski Festiwal Chóralny – KONCERT CHÓRU SWITICZ Z UKRAINY https://domjozefa.tv/event/v-kaliski-festiwal-choralny-koncert-choru-switicz-z-ukrainy/?event_date=2018-05-05&reg=1 https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr 2018-05-05

V Kaliski Festiwal Chóralny – KONCERT CHÓRU SWITICZ Z UKRAINY


Na żywo 2018-05-05 19:15 2018-05-05 20:30 Europe/Warsaw V Kaliski Festiwal Chóralny – KONCERT CHÓRU SWITICZ Z UKRAINY

 KONCERT CHÓRU  SWITICZ Z UKRAINY  5 maja 2018 r. (sobota) o godzinie 19.15 w Kaliskiej Katedrze (ul. Kanonicka 5) odbędzie się kolejny koncert V Kaliskiego Festiwalu Chóralnego. Tym razem usłyszymy znakomity  Młodzieżowy Chór „Switicz” Państwowego Uniwersytetu im. Nikołaja Gogola w Nieżynie na Ukrainie.  Zespołem kierują i dyrygują Ludmiła Szumska, Ludmiła Kostenko i Halina Briuzgina.  . Chór jest laureatem wielu konkursów ukraińskich i międzynarodowych  na Białorusi, Węgrzech,  Austrii, Niemczech, Polsce, Serbii, Turcji, Francji i we Włoszech. . Nazwa chóru „Switicz  ma wymowę symboliczną: wyraża ona kreatywny program artystyczny zespołu, wpisujący się w założenia narodowej edukacji muzycznej.  Celem chóru jest kształtowanie samoświadomości duchowej i narodowej u młodych obywateli niepodległego państwa ukraińskiego. Organizatorem festiwalu  jest Zakład Edukacji Muzycznej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu oraz Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu. Współorganizatorami jest Miasto Kalisz i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Jego realizacja jest możliwa także dzięki dofinansowaniu Starostwu Powiatowemu Kalisz oraz Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.    

Kanonicka 5, 62-800 Kalisz, Polska

KONCERT CHÓRU  SWITICZ Z UKRAINY 

5 maja 2018 r. (sobota) o godzinie 19.15 w Kaliskiej Katedrze (ul. Kanonicka 5) odbędzie się kolejny koncert V Kaliskiego Festiwalu Chóralnego. Tym razem usłyszymy znakomity  Młodzieżowy Chór „Switicz” Państwowego Uniwersytetu im. Nikołaja Gogola w Nieżynie na Ukrainie. 

Zespołem kierują i dyrygują Ludmiła Szumska, Ludmiła Kostenko i Halina Briuzgina.  . Chór jest laureatem wielu konkursów ukraińskich i międzynarodowych  na Białorusi, Węgrzech,  Austrii, Niemczech, Polsce, Serbii, Turcji, Francji i we Włoszech. . Nazwa chóru „Switicz  ma wymowę symboliczną: wyraża ona kreatywny program artystyczny zespołu, wpisujący się w założenia narodowej edukacji muzycznej.  Celem chóru jest kształtowanie samoświadomości duchowej i narodowej u młodych obywateli niepodległego państwa ukraińskiego.

Organizatorem festiwalu  jest Zakład Edukacji Muzycznej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu oraz Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu. Współorganizatorami jest Miasto Kalisz i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Jego realizacja jest możliwa także dzięki dofinansowaniu Starostwu Powiatowemu Kalisz oraz Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.