Koncert zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia) – zaproszenie do Ostrowa Wielkopolskiego
Od 20:00 to 22:00Zapraszamy na koncert zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia), który odbędzie się w Parku Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego z okazji jubileuszu 25 lecia powstania DIECEZJI KALISKIEJ. 21 MAJA 2017 r. godz 20.00. Koncert pod patronatem honorowym ks. bp Edwarda Janiaka – ordynariusza diecezji kaliskiej oraz Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – Beaty Klimek. Organizator: parafia Konkatedralna pw. św. Biskupa Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim. TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. W roku 1982 w wyniku połączenia kilku kościelnych grup wokalnych powstał niemal stuosobowy ogólnopolski chór młodzieżowy. Założycielem formacji i jej pierwszym dyrygentem był Janusz Sierla. Ekspresja chóru, towarzyszące mu instrumentarium i charakter wykonywanych utworów były w tamtych czasach czymś nowym, wręcz kontrowersyjnym, przełamującym polskie stereotypy dotyczące muzyki chrześcijańskiej. Przez lata zmieniał się skład i formuła zespołu, przez szeregi chóru przewinęło się prawie pół tysiąca osób. Formacja zyskała wielkie grono słuchaczy i niemało naśladowców. Obecnie z repertuaru TGD korzysta wiele grup muzycznych, a „tegiedowe” psalmy są śpiewane na spotkaniach wspólnot chrześcijańskich w całym kraju. Zespół nagrał do tej pory 11 albumów, koncerty telewizyjne (TVP i Religia Tv) i radiowe (PR „Trójka”). Brał udział w wielu festiwalach muzycznych (S.O.S, Sopot Festival), produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z: Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia róznych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka. TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej co „ubraną w dźwięki” modlitwą. Jak wiadomo Gospel to nie tylko gatunek muzyczny ale przede wszystkim Ewangelia czyli Dobra Nowina o Jezusie.
Park Miejski, Piłsudskiego 23/23A, 63-410 Ostrów Wielkopolski, PolskaZapraszamy na koncert zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia), który odbędzie się w Parku Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego z okazji jubileuszu 25 lecia powstania DIECEZJI KALISKIEJ.
21 MAJA 2017 r. godz 20.00.
Koncert pod patronatem honorowym ks. bp Edwarda Janiaka – ordynariusza diecezji kaliskiej oraz Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – Beaty Klimek. Organizator: parafia Konkatedralna pw. św. Biskupa Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.
TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.
W roku 1982 w wyniku połączenia kilku kościelnych grup wokalnych powstał niemal stuosobowy ogólnopolski chór młodzieżowy. Założycielem formacji i jej pierwszym dyrygentem był Janusz Sierla. Ekspresja chóru, towarzyszące mu instrumentarium i charakter wykonywanych utworów były w tamtych czasach czymś nowym, wręcz kontrowersyjnym, przełamującym polskie stereotypy dotyczące muzyki chrześcijańskiej.
Przez lata zmieniał się skład i formuła zespołu, przez szeregi chóru przewinęło się prawie pół tysiąca osób. Formacja zyskała wielkie grono słuchaczy i niemało naśladowców. Obecnie z repertuaru TGD korzysta wiele grup muzycznych, a „tegiedowe” psalmy są śpiewane na spotkaniach wspólnot chrześcijańskich w całym kraju.
Zespół nagrał do tej pory 11 albumów, koncerty telewizyjne (TVP i Religia Tv) i radiowe (PR „Trójka”). Brał udział w wielu festiwalach muzycznych (S.O.S, Sopot Festival), produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z: Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono.
Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia róznych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka.
TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej co „ubraną w dźwięki” modlitwą. Jak wiadomo Gospel to nie tylko gatunek muzyczny ale przede wszystkim Ewangelia czyli Dobra Nowina o Jezusie.