0 All Booked All Booked All Booked 10931 Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego https://domjozefa.tv/event/diecezjalna-pielgrzymka-na-gore-krzyza-jubileuszowego/?event_date=2018-09-16&reg=1 https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr 2018-09-16

Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego


Na żywo 2018-09-16 14:45 2018-09-16 16:15 Europe/Warsaw Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego

Transmisja w niedzielę 16 września od godz. 14.45 Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża – 16.09.2018 LIVE:  Zaproszenie:  „Oto Drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata” Jak co roku w niedzielę po święcie Podwyższenia Krzyża, która tym razem przypada 16 września zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę na Górę Krzyża Jubileuszowego pod Kobylą Górą. Święto Podwyższenia Krzyża przypomina nam wydarzenie odnalezienia przez cesarzową Helenę Krzyża, na którym umarł nasz Zbawiciel. Radością naszą jest również fakt, że po wielu latach starań udało się uporządkować sprawę własności ziemi, na której znajdują się ławki i znajdowała się wiata – ołtarz polowy, na którym sprawowano co roku Eucharystię. Wiata ze względu na swój stan została rozebrana a przystąpiliśmy do budowy nowego ołtarza polowego. Ofiary, które będą zbierane podczas uroczystości przeznaczone będą na budowę nowego ołtarza. Można również to dzieło wesprzeć wpłacając ofiary bezpośrednio na konto podane na stronie http://www.gorakrzyza.pl. Zapraszamy wszystkich diecezjan, a szczególnie pieszych pielgrzymów ze wszystkich grup pielgrzymkowych naszej diecezji. Spotkanie rozpocznie się od razu pod Krzyżem. PROGRAM SPOTKANIA: 14.00 – Adoracja Krzyża 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego 15.10 – Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Po Mszy świętej nie zabraknie tradycyjnej grochówki i ciepłej herbaty. Wielką radością, którą pragnę się podzielić jest fakt uporządkowania własności ziemi, na której gromadzimy się od prawie 20 lat u stóp Krzyża, aby przeżywać dwa razy do roku uroczystości diecezjalne oraz przeżywać Najświętszą Ofiarę Eucharystii w niedziele od maja do września. Już od dawna wiata, która służyła jako ołtarz polowy ze względów bezpieczeństwa domagała się rozbiórki, gdyż czas i warunki atmosferyczne odcisnęły na niej swoje piętno. Myśl o zbudowaniu bardziej godnego i trwałego miejsca na sprawowanie Eucharystii towarzyszy mi odkąd stałem się opiekunem tego miejsca. Niestety ze względu na nieuregulowane sprawy własności ziemi nie było to dotychczas możliwe. Teraz gdy ziemia została ofiarowana Diecezji po aprobacie Księdza Biskupa mogliśmy przystąpić do rozbiórki starej wiaty i podjąć prace zmierzające do budowy nowej. Nowa będzie murowana z trzech stron, co zapewni ochronę przed wiatrem i deszczem oraz pozwoli na schronienie wiernych w razie niepogody. Ze względu na ukształtowanie terenu nowa wiata musi mieć solidną konstrukcję. Koszty jej budowy są zatem znaczne. Zwracam się zatem do wszystkich, którym bliska jest Góra Krzyża o pomoc finansową w budowie. Dotychczas zebrane fundusze wystarczą jedynie na pokrycie kosztu fundamentów. Ofiary można składać na konto: 28 1090 1128 0000 0000 1206 2556 z dopiskiem „na nową wiatę”. Za wszelką pomoc Bóg zapłać. Każdego dnia polecam wszystkich dobrodziejów miejsca w modlitwie. ks. Marcin

Parzynów 124, 63-507 Parzynów, Polska

Transmisja w niedzielę 16 września od godz. 14.45

Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża – 16.09.2018

LIVE:

Zaproszenie:

„Oto Drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata”
Jak co roku w niedzielę po święcie Podwyższenia Krzyża, która tym razem przypada 16 września zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę na Górę Krzyża Jubileuszowego pod Kobylą Górą. Święto Podwyższenia Krzyża przypomina nam wydarzenie odnalezienia przez cesarzową Helenę Krzyża, na którym umarł nasz Zbawiciel. Radością naszą jest również fakt, że po wielu latach starań udało się uporządkować sprawę własności ziemi, na której znajdują się ławki i znajdowała się wiata – ołtarz polowy, na którym sprawowano co roku Eucharystię. Wiata ze względu na swój stan została rozebrana a przystąpiliśmy do budowy nowego ołtarza polowego. Ofiary, które będą zbierane podczas uroczystości przeznaczone będą na budowę nowego ołtarza. Można również to dzieło wesprzeć wpłacając ofiary bezpośrednio na konto podane na stronie http://www.gorakrzyza.pl. Zapraszamy wszystkich diecezjan, a szczególnie pieszych pielgrzymów ze wszystkich grup pielgrzymkowych naszej diecezji. Spotkanie rozpocznie się od razu pod Krzyżem.

PROGRAM SPOTKANIA:
14.00 – Adoracja Krzyża
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.10 – Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa
Po Mszy świętej nie zabraknie tradycyjnej grochówki i ciepłej herbaty.


Wielką radością, którą pragnę się podzielić jest fakt uporządkowania własności ziemi, na której gromadzimy się od prawie 20 lat u stóp Krzyża, aby przeżywać dwa razy do roku uroczystości diecezjalne oraz przeżywać Najświętszą Ofiarę Eucharystii w niedziele od maja do września. Już od dawna wiata, która służyła jako ołtarz polowy ze względów bezpieczeństwa domagała się rozbiórki, gdyż czas i warunki atmosferyczne odcisnęły na niej swoje piętno. Myśl o zbudowaniu bardziej godnego i trwałego miejsca na sprawowanie Eucharystii towarzyszy mi odkąd stałem się opiekunem tego miejsca. Niestety ze względu na nieuregulowane sprawy własności ziemi nie było to dotychczas możliwe. Teraz gdy ziemia została ofiarowana Diecezji po aprobacie Księdza Biskupa mogliśmy przystąpić do rozbiórki starej wiaty i podjąć prace zmierzające do budowy nowej. Nowa będzie murowana z trzech stron, co zapewni ochronę przed wiatrem i deszczem oraz pozwoli na schronienie wiernych w razie niepogody. Ze względu na ukształtowanie terenu nowa wiata musi mieć solidną konstrukcję. Koszty jej budowy są zatem znaczne. Zwracam się zatem do wszystkich, którym bliska jest Góra Krzyża o pomoc finansową w budowie. Dotychczas zebrane fundusze wystarczą jedynie na pokrycie kosztu fundamentów.

Ofiary można składać na konto: 28 1090 1128 0000 0000 1206 2556

z dopiskiem „na nową wiatę”. Za wszelką pomoc Bóg zapłać. Każdego dnia polecam wszystkich dobrodziejów miejsca w modlitwie.

ks. Marcin